زمینه چپ

سوابق تحصیلی جواد عباس پور

فهرست عناوین

سوابق تحصیلی جواد عباس پور

سوابق تحصیلی شامل دو بخش داخلی و خارجی می باشد که در بخش داخلی در سه دانشگاه متفاوت تحصیل صورت گرفته است و در بخش خارجی بصورت مجازی در یک کالج و یک دانشگاه دوره تخصصی گذرانده شده است اما مطالعه کتب و مقالات مرتبط با حوزه کاری از قبل ادامه داشت و همچنان تداوم دارد زیرا دانش و فناوری مربوط به کسب و کارها هر روز در حال تغییر می باشند.

 

1379 علوم سیاسی – دانشگاه امام حسین

سال 1379 با انجام مصاحبه حضوری بعنوان منشی پایگاه اطلاعات ژئوگرافی در استانداری خراسان رضوی مشغول به فعالیت شدم همزمان فراخوانی از دانشگاه امام حسین علیه السلام شعبه شرق کشور دیدم که دوره پرورش مربی علوم سیاسی برگزار نموده است، علاقه ای به جناح بازی نداشتم ولی بخاطر اوضاع بسیار سیاسی کشور در آن برهه از زمان علاقه مند به تحقیق و جمع آوری اطلاعات در این حوزه بودم بنابراین ثبت نام کردم و در آزمون ورودی و سپس مصاحبه حضوری حد نصاب را کسب کردم و سپس مشغول به تحصیل شدم و یک دوره دوساله بسیار هیجان انگیز را پشت سر گذاشتم. جزئیات مربوط به آن دوره را در مقاله جذابیت و شاخص مهم رشته علوم سیاسی چیست ؟ می توانید مطالعه نمایید.

 

1381 مهندسی نرم افزار – دانشگاه مدیریت صنعتی

سال 1381 در واحد آموزش شرکت ایران خودرو خراسان مشغول به فعالیت بودم و دوره های آموزشی که آنجا برگزار میشد من را تحت تاثیر خود قرارداد تا بدلیل علاقه مندی و تجربه ای که در زمینه کامپیوتر داشتم به دنبال کسب مدرک آن نیز باشم بنابراین به دنبال دانشگاهی بودم که هم اساتید با تجربه داشته باشد و هم کلاسهای آن تداخلی با ساعت اداری نداشته باشند چون شغلم اولویت اولم بود. پس از پرسش و پاسخ فراوان با مرکز مدیریت صنعتی شرق کشور آشنا شدم و متوجه شدم بدون آزمون ورودی می توانم در رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر ثبت نام کنم. مدت دو سال در مقطع کاردانی تحصیل کردم اما متاسفانه مشکلاتی از قبیل عدم دانش کافی برخی اساتید، عدم مهارت محوری در دروس عملی، عدم همخوانی کتاب ها و مباحث کامپیوتر با دانش روز باعث شد صرفا به همان مدرک اکتفا کنم ولی هیچگاه مطالعه و پژوهش در حوزه فناوری اطلاعات را کنار نگذاشتم. جزئیات تحصیل و تجربه من در رشته مهندسی نرم افزار دانشگاه مدیریت صنعتی را می توانید در مقاله رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر چقدر با بازار کار فاصله دارد ؟ می توانید مطالعه نمایید.

 

1385 بازاریابی اینترنت – کالج فیوژن انگلستان

بدلیل علاقه مندی به حوزه فناوری اطلاعات و انجام کارهای کامپیوتری مجبور بودم زبان انگلیسی را یاد بگیرم و بخاطر نقص ها و کاستی های فراوانی که در  رشته نرم افزار کامپیوتر وجود داشت برای یافتن راه حل ها و پاسخ به مشکلاتی که از حوزه فناوری اطلاعات داشتم همیشه به دنبال کسب دانش و فناوری های جدید در این زمینه بودم بنابراین یکی از فعالیت های روزانه من جستجو در میان انبوهی از مقالات بود تا اینکه در مقطعی از سال 1385 نیاز به طراحی سایت و جذب مخاطب از طریق اینترنت پیدا کردم اما سوالات متعدد و زیادی که در آن زمان داشتم با مطالعه مقالات فارسی اغنا نشد و نتیجه پیگیری های متعدد در نهایت به یافتن یک کالج مجازی به نام فیوژن کو یوکا بود که بدلیل پذیرش دانشجو بصورت پروژه محور اما رایگان در رشته Internet marketing specialist  آن ثبت نام نمودم ولی بدلیل سطح زبان انگلیسی که داشتم مجبور به ترجمه بسیاری از منابع بودم که با تمام سختی های آن توانستم این دوره بسیار مفید و تاثیر گذار را که دروازه ورود من به حوزه دیجیتال مارکتینگ بود ظرف یکسال به پایان برسانم.

 

1391 بوم مدل کسب و کار – دانشگاه MIT

در سال 1391 با دوستانی آشنا شدم که در تلاش برای راه اندازی یک استارت آپ در زمینه سنگ های تزیینی بودند و در بخش برون سپاری طراحی وبسایت فروشگاهی از من دعوت به همکاری نمودند و جلسات متعددی با هم برگزار کردیم که بدلیل پورسانتی کردن پروژه به نتیجه نرسیدیم اما در خلال جلساتی که برگزار شد با موضوع شگفت انگیز بوم کسب و کار آشنا شدم و متوجه شدم یک شاهکار در راه اندازی کسب و کارهای جدید و حتی یک سیستم اصلاح برای کسب و کارهای در حال انجام است سپس برای یادگیری و تسلط بر بوم کسب و کار از میزبان آن جلسات کمک گرفتم در نتیجه با دوره های تسلط بر بوم کسب و کار دانشگاه MIT آشنا شدم و اقدام به شرکت در آنها کردم خوشبختانه در مقطعی این امر میسر شد که بطور نسبی زبان انگلیسی را متوجه میشدم در نتیجه این دوره بسیار موثر در افزایش سطح آگاهی من و همچنین ایجاد انگیزه برای ورود به دوره های MBA و مدیریت کسب و کار شد. در صورتیکه علاقه مند به یادگیری بوم کسب و کار هستید می توانید مقاله من با عنوان تسلط بر بوم کسب و کار در یک ساعت را مطالعه نمایید.

 

1397 مدیریت کسب و کار – دانشگاه علمی کاربردی

گاهی در مقطعی از زندگی علاقه مندی انسان به مسیر و هدفش تثبیت می شود و کاملا می فهمد باید به چه سمتی، برای چه هدفی و با چه ابزاری قدم بردارد. سال 1397 برایم محرض شد که انگیزه بسیار بالایی در حل مشکلات کسب و کار دارم بنابراین تحصیلات آکادمیک خودم را نیز در همین جهت انتخاب نمودم و برای بار سوم وارد دانشگاه شدم اما اینبار تفاوت بسیاری با تحصیلات قبلی من داشت زیرا با اعتماد به نفس می دانستم قدم بعدی را در کجا باید گذاشت پس با تمام توان شروع کردم و به لطف خداوند این دوره از تحصیل را با افتخارات فراوان همراه با لذت گذراندم که نتیجه آن یادگیری بسیار موثر و ارتباطات بسیار ارزشمندی بود که نصیبم شد. رشته مدیریت کسب و کار دقیقاً همراستا با هدف و انگیزه من بود و مصمم شدم تا هرجایی که این تحصیلات ادامه دارد من نیز همراه آن باشم بنابراین اول دوره دوساله کاردانی را در دانشگاه علمی و کاربردی گذراندم و سپس دوره دوساله کارشناسی را نیز در همان دانشگاه ادامه دادم و با افتخار جزو نفرات برتر و دانشجویان نمونه در هر دو مقطع بودم چون درس و استاد را مانند یک خوراک خوشمزه اما مقوی میدیدم که خوردن آن باعث قوت توام با لذت بود. از جمله ثمرات مفیدی که رشته مدیریت کسب و کار برایم داشت نگاه فناورانه به کسب و کارها بود زیرا عمده تجربیات من در حوزه فناوری اطلاعات و برنامه سازی در این حوزه بوده است پس تلفیق این دو همان میوه ای است که چیدن آن خوردن دارد یعنی کسب و کارهای فناور یا بعبارتی دانش محور، بهمین سبب تحقیق و پژوهش های فراوانی در حوزه کسب و کارهای نوپا و فناور از سرتاسر دنیا را شروع نمودم.

 

1401 تحصیلات تکمیلی – دانشگاه امام رضا

از آنجاکه تحصیلات مقطع کاردانی و کارشناسی بدون وقفه و پشت سر هم انجام شده بود برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز همین مسیر را ادامه دادم یعنی همزمان که کارشناسی به پایان نرسیده بود در کنکور ارشد 1401 شرکت کردم البته امیدی به قبولی در یک دانشگاه خوب و نزدیک به محل زندگی را نداشتم چون واقعاً مطالعاتم برای تست زنی کم بود و همانطور که همه می دانند، اغلب سوالات کنکور تست هایی است که بهیچ عنوان در کلاس درس و دانشگاه وجود ندارد و صرفا باید کلاسهای پیش کنکور را شرکت نمود تا با آنها آشنا شد زیرا متاسفانه کنکور نیز دستمایه رانت عده ای شده است تا به سبب آن نانی کسب کنند با این وجود انتخاب رشته نمودم و دقیقا همانجایی که فکرش را نمی کردم قبول شدم یعنی دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) مقطع ارشد رشته مدیریت کسب و کار گرایش مالی و شروع به تحصیل نمودم.

جواد عباس پور
جواد عباس پور

در سال 1385 و پس اخذ مهندسی نرم افزار مجموعه دهکده دانش و فناوری را تاسیس نمودم تجربه های بسیاری در زمینه برنامه نویسی، طراحی وب، سئو و دیجیتال مارکتینگ کسب کردم و پروژه های فراوانی در زمینه های متعدد انجام دادم، سپس با انگیزه مشاوره در رشته مدیریت حرفه ای کسب و کار فارغ التحصیل شدم. اکنون علاوه بر حوزه فناوری اطلاعات در امور مشاوره، آموزش، تدریس و پژوهش نیز فعالیت های مستمر دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *