زمینه چپ

سوابق کاری جواد عباس پور

فهرست عناوین

سوابق کاری جواد عباس پور

سوابق کاری که در این صفحه به آن پرداخته خواهد شد مربوط به فعالیت هایی است که طول مدت همکاری با آنها حداقل یک سال و بیشتر بوده است و شامل کل سوابق شغلی نمی شوند، بنابراین برای بررسی سوابق و فعالیت های شغلی که بصورت پروژه ای، پیمانی، مشاوره و نظارتی بوده اند از دسته بندی تجربیات قابل دسترس می باشند.
 

سال 1376 شرکت رایان افزار

از بدو ورود به دبیرستان علاقه مفرط به کامپیوتر داشتم و همین امر باعث شده بود در این زمینه کنجکاوی و کنکاش فراوان کنم بنابراین در مباحث مربوط به کامپیوتر، نرم افزارها و سخت افزار همه جا نفر اول بودم تا اینکه برادر یکی از دوستان بسیار نزدیکم بنام آقای حسین محمودیفر برای بخش نرم افزار شرکت خود دعوت به همکاری نمود. ابتدا بعنوان کارآموز و سپس با تعیین حقوق کمی شروع به فعالیت در آنجا نمودم و در کنار خدمات نرم افزاری به یادگیری اسمبل کامپیوتر، ارتقا سیستم و سخت افزار نیز پرداختم تا پس از مدتی به آنها مسلط شدم و این همکاری به مدت سه سال یعنی تا 1379 ادامه داشت تا اینکه یک پیشنهاد اغوا کننده برای فعالیت در استانداری خراسان رضوی دریافت کردم.
در شرکت رایان افزار چیزهای بسیاری آموختم و انگیزه یادگیری آنچنان بالا بود که تمام آنها در ذهن من نقش بسته است از جمله می توانم به نحوه طراحی و تولید سی دیهای اوتوران و خودکار اشاره کنم، رفع خش سی دیها، شکستن قفل سی دیها، تعمیرات موس و کیبورد، تعمیر مادربورد و پاور کامپیوتر، تسلط به ویندوز و نرم افزارهای کاربردی و همچنین ارتقا و اسمبل سیستمهای اقتصادی بعنوان اصلی ترین مواردی است که تا همین امروز از خاطرم نرفته است.
 

سال 1379 استانداری خراسان رضوی

در یکی از دورهمی های دوستانه با آشنایان به دلیل اینکه بعنوان فردی کوشا و مسلط در زمینه کامپیوتر شناخته شده بودم برای مصاحبه حضوری در استانداری خراسان رضوی دعوت شدم، ابتدا با عنوان فعالیت کامپیوتری در پایگاه اطلاعات استراتژیک استانداری خراسان رضوی وارد این بخش شدم ولی پس از قبولی در مصاحبه و شروع فعالیت متوجه شدم کار من تفاوتی با کار منشی ندارد گرچه برای من فرقی نداشت زیرا اهمیت یادگیری برای من بسیار بالاتر از نوع یا موقعیت کار بود بنابراین در اولین قدم و پس از گذشت چند ماه به تایپ 10 انگشتی مسلط شدم و به دلیل حضور کارشناسان کامپیوتر و برنامه نویسان در آن مکان در سال دوم حضورم با مقوله طراحی سایت آشنا شدم و توانستم اولین سایت خود را در سال 1380 طراحی کنم.
به دلیل رفت و آمدهای پروژه محور در دفتر مذکور پس از چندی با مدیر عامل شرکت ایرانخودرو خراسان که در آن زمان آقای دکتر تولیت نام داشت آشنا شدم و با توجه به توصیه یکی از همکاران در استانداری که خداوند به ایشان برکت و سلامتی بدهد درخواست همکاری مکتوب برای شرکت ایرانخودرو خراسان را دادم و نهایتاً در سال 1381 با آن موافقت گردید تا بتوانم تجربه فعالیت در یک واحد صنعتی را شروع نمایم.
 

سال 1381 شرکت ایران خودرو خراسان

طرح مطالعاتی شرکت ایران خودرو خراسان از سال 1379 با همکاری استانداری خراسان رضوی آغاز شده بود و پس از مشخص شدن محل استقرار سوله ها و تجهیزات از ابتدای سال 1380 فعالیت آن در منطقه بینالود شروع شده بود اما بدلیل اینکه فاصله شهرک صنعتی بینالود تا مشهد حدود 70 کیلومتر بود و پروژه برای هماهنگی و فعالیت ها در ابتدای راه قرار داشت یک ساختمان اداری در بلوار آزادی مشهد برای نیروهای ستادی اجاره کرده بودند و پس از درخواست اینجانب از مدیرعامل وقت شرکت ایرانخودرو و موافقت ایشان، همکاری بنده از سال 1381 در دفتر مشهد شروع گردید از آنجا که علاقه مندی به یادگیری همچنان در من موج میزد بعنوان مسئول هماهنگی امور آموزشی در واحد آموزش ایرانخودرو خراسان با مدیریت جناب دکتر اسفندیاری شروع به فعالیت نمود.
واحد آموزش در شرکت ایران خودرو خراسان فعالیت های بسیار موثری را ارائه می کرد و مدیران وقت ایران خودرو جامعه هدف اصلی آن بودند که حاوی تجربه ها، آموزش ها و نکات طلایی بودند. برای نمونه می توانم به نکته های طلایی از دکتر امامی زاده اشاره کنم که تجربه آنرا با عنوان مقاله راز یک یادگیری عمیق در همین سایت با شما به اشتراک گذاشته ام.
ایران خودرو خراسان 1383
 

سال 1383 تحول در ایران خودرو خراسان

پس از اینکه سوله ها، دفاتر اداری، مدیریت، مهندسی و سالن های مونتاژ شرکت ایران خودرو خراسان تکمیل و به مرحله بهره برداری رسیدند در سال 1383 واحد آموزش در امور اداری و پرسنلی ادغام شد و پس از انتقال دفتر مشهد به محل کارخانه در شهرک صنعتی بینالود برای مدتی مسئول امور جذب و کارت ساعت منابع انسانی در ایرانخودرو شدم که دوره های مخصوص آنرا در ایران خودرو تهران طی نموده تا تسلط کافی در این زمینه کسب گردد اما بدلیل عدم انطباق و انگیزه درونی پس از مدت کوتاهی به واحد بازرگانی شرکت ایرانخودرو منتقل و نزد مدیریت وقت جناب مهندس جاودانی در سمت مسئول دفتر بازرگانی مشغول فعالیت شدم. از آنجا که تخصص اینجانب در زمینه کامپیوتر و سخت افزار نیز بود همزمان با واحد سیستم ها و روشها نیز همکاری داشتم و در امور شبکه و رفع مشکلات کامپیوتر پرسنل همت گماشتم.
اما دوری راه و فاصله 70 کیلومتری مشهد تا بینالود که هر روز صبح با وسیله نقلیه عمومی عزیمت می کردیم و عصر همان روز به خانه بر می گشتیم باعث مشکلات عدیده ای برایم شده بود و همین امر جرقه راه اندازی کسب و کار شخصی را به ذهنم زد که پایه ها و ساختار آنرا در ایرانخودرو خراسان ترسیم نمودم و با تمام سختی و فراز و نشیبی که داشت عزم خود را برای راه اندازی آن جزم نمودم.
اگر میخواهید با جزئیات دقیق دلایل خروج من از ایران خودرو خراسان را بدانید چیست پیشنهاد می کنم مقاله خداحافظی با شغل شریف کارمندی را حتما مطالعه نمایید.
 

سال 1385 شرکت تجارت الکترونیک پارسیان

پس از آنکه تصمیم استعفا و خروج از شرکت ایران خودرو خراسان برایم قطعی شد یکی از کارمندان واحد مهندسی که قبل از من استعفا کرده بود پیشنهاد همکاری در بخش ستادی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان وابسته به بانک پارسیان را بصورت پروژه ای به من داد زیرا معاون اجرایی آنجا بود و اظهار نمود به فردی با تسلط کامپیوتری نیاز دارند بنابراین بدلیل وجود فاصله نزدیک و حقوق مناسب، همکاری را پذیرفتم و مدت 6 ماه نیز آنجا فعالیت نمودم.
در ابتدای کار مسئولیت بخش صدور کارتهای هدیه پارسیان از صفر تا صد را قبول نمودم شاید یکی از مزایای خوبی که بعنوان تجربه در کوله پشتی خود از شرکت تجارت الکترونیک پارسیان مشهد همراه دارم اجبار به استفاده از اکسل و گزارشات آن و بالطبع تسلط کافی به این نرم افزار قدرتمند و فوق العاده باشد اما متاسفانه پس از مدت کوتاهی تمامی بخشهای شرکت هر گزارش کاری که میخواستند را به اینجانب محول می نمودند و پروژه محور بودن کارم باعث فشار زیاد کاری و صرف زمان بیش از حد انتظار در آنجا را رقم زد، از طرفی معاون اجرایی شرکت که دوست بزگوار اینجانب بود نیز با افزایش حقوق موافقت ننمود، در نتیجه عطایش را به لقایش بخشیدم و بالاخره کسب و کار شخصی خود را اجرایی نمودم.
 

راه اندازی دهکده دانش و فناوری – دیتکو

از زماینکه در شرکت ایران خودرو خراسان وارد سرویس می شدیم تا به محل شرکت در بینالود عزیمت کنیم فکر و اندیشه راه اندازی یک کسب و کار شخصی همیشه ذهنم را مشغول می کرد تا اینکه بالاخره تصمیم گرفتم با توجه به ظهور اینترنت و عصر دیجیتال فعالیتی را شروع کنم که دسترسی مردم را به منابع اینترنتی ساده نماید اما برای این کار صرفا داشتن یک سایت نمی توانست این امر را میسر نماید پس به این فکر افتادم تا مجموعه ای از سایت های مختلف در زمینه های مختلف راه اندازی کنم تا خدماتی ارائه دهند که همه موضوعات را در بر گیرد بنابراین نام دهکده دانش و فناوری به ذهنم رسید زیرا هر سایت نشانگر یک دهکده اینترنتی است که می تواند دانشها و فناوریهای مختلفی ارائه نماید.
پس از خروج از ایران خودرو خراسان و بدلیل عدم توانایی در تامین اجاره بها جهت دفتر دهکده ناچار تا مدتی دفتر آنرا در منزل قرار دادم و اینگونه شد که پایه های دهکده دانش و فناوری چیده شد تا انشالله به ثمر بنشیند.
 

سال 1385 انجمن صنفی شرکتهای پشتیبانی

پس از شروع فعالیت دهکده دانش و فناوری به افراد و شرکت های متعددی مراجعه نمودم در این بین یکی از دوستان بسیار خوب و متینم به نام آقای سیدمحمود هاشمی عنوان کرد عضو هیئت مدیره یک انجمن صنفی است و آنجا نیاز به خرید کامپیوتر و قطعات دست دوم دارند!
قرار ملاقاتی را با رئیس وقت انجمن صفنی شرکت های خدمات پشتیبانی آقای طوسی تنظیم نمود تا بتوانم سوابق و توانمندی خود را ارائه نمایم شاید مورد موافقت واقع شود بنابراین در روز مورد نظر فرا رسید و در محل که محدوده بلوار سجاد مشهد بود حاضر شدم.
خوشبختانه اتفاق بسیار نادری باعث شد تا موفق شوم اولین قرارداد پشتیبانی و نظارت شبکه های کامپیوتری را با انجمن صفنی شرکتهای خدمات پشتیبانی و اداری ببندم. اگر تمایل به مطالعه این اتفاق نادر دارید می توانید آنرا در مقاله زبان انگلیسی برای شما فرصت های شغلی بیشتری ایجاد خواهد کرد مطالعه نمایید.
با مجموعه انجمن صنفی شرکت های خدمات پشتیبانی و اداری خراسان رضوی حدود 2 سال بصورت مستمر همکاری داشتم تا اینکه با اعلام نتایج انتخابات هئیت مدیره انجمن در سال 1387 افراد جدیدی بعنوان رئیس و هیئت رئیسه وارد مجموعه شدند و بدلیل کسری بودجه قرارداد ما بصورت ساعتی و پاره وقت شد و از حالت ماهیانه خارج گردید.
 

سال 1386 شرکت سرو نیرو توس

وقتی با افراد و شرکتهای متعددی در تماس باشیم و خدمات را صادقانه و منصفانه ارائه نماییم در ذهن ماندگار خواهیم شد بر همین اساس در سال 1386 با معرفی یکی از دوستان خوبم به شرکت سرو نیرو دعوت شدم تا جهت قرارداد پشتیبانی کامپیوترها و شبکه آنها وارد مذاکره شویم.
مدیریت اصلی متعلق به یک مرد شریف و دوست داشتنی به نام آقای شاه بیکی بود که همیشه خنده بر لبان ایشان جاری است و انشالله همیشه جاری بماند جلسه ای با ایشان برگزار کردیم و در پایان جلسه قرارداد پشتیبانی و نظارت بر کامپیوتر و شبکه بسته شد و سالها در کنار این شرکت قوی و توانمند افتخار همکاری داشتم، سایت اینترنتی آنها را طراحی نمودم و تا امروز همچنان قرارداد پشتیبانی و تمدید سایت این شرکت با دهکده دانش و فناوری است.
البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که قرارداد پشتیبانی و نظارت کامپیوتر و شبکه آنها حدود 3 سال ادامه داشت و تمام شد اما بصورت مشاوره همچنان در خدمت آن شرکت محترم هستیم.
 

سال 1386 شرکت حریم دژ

یکی از اقداماتی که در زمان فعالیت کاری شروع نمودم ادامه تحصیل در رشته نرم افزار کامپیوتر سال 1381 بود که با دوستان زیادی آشنا شدم و برکت حضور همین دوستان عاملی شد تا ارتباطات کاری شکل گیرد. یکی از این دوستان عزیز و مهربان آقای رضا اسماعیل زاده بود که در سال 1386 با شرکت حریم دژ همکاری می کرد و معرف من شد تا بتوانم قرارداد پشتیبانی و نظارت شبکه کامپیوتری شرکت حریم دژ را ببندم.
فعالیت من در شرکت حریم دژ حدود 2 سال زمان برد و با اتمام پروژه مجد که اجرای آن به دست شرکت حریم دژ بود فعالیت من نیز در این شرکت به پایان رسید.
 

سال 1387 شرکت هرات نت بلت

شرکت هرات نت بلت یک مجموعه خارجی و مستقر در کشور افغانستان بود که شامل چندین برادر بودند و هر کدام از آنها بخشی از تجارت آنها را بر عهده داشت، باز هم بدلیل گستره وسیع دوستان و آشنایان در جریان یکی از مراجعاتم به دفتر آهن آلات آشنایان، فردی به نام عبدالحمید محمدزاده را ملاقات کردم که زبان و گویش افغانی داشت و برای خرید آهن بطور مدام به آن دفتر در ارتباط بود و صاحب دفتر معرف من برای رفع مشکلات کامپیوتری عبدالحمید شد و اینگونه بود که قرارداد پشتیبانی و نظارت کامپیوترهای شرکت هرات نت بلت افغانستان دفتر مشهد را نیز بر عهده گرفتم.
حدود 3 سال این همکاری وجود داشت تا اینکه عبدالحمید تصمیم به مهاجرت به آلمان نمود و برادر کوچک تر خود را جایگزین خود نمود اما پس از مدتی به دلیل اینکه حجم کارهای دفتر مشهد به شدت کم شده بود قرارداد به پایان رسید و پس از آن بصورت حق المشاوره کارهای ایشان انجام میشد تا سال 1395 که دفتر مشهدشان به دبی منتقل شد و ارتباط بصورت کامل قطع گردید.
 

سال 1388 لوازم خانگی جی اس اف

در اواسط سال 1388 یکی از آشنایان نزدیک برای بخش طراحی و روابط عمومی شرکت خود دنبال نیرو بود و یکی از گزینه های خود را مصاحبه با من قرار داده بود، شرکت آنها کار واردات لوازم خانگی با یک برند اختصاصی را انجام میداد که حتی برند را نیز در کشور چین به نام خودشان ثبت نموده بودند.
ابتدا برای بخش طراحی وارد شدم اما پس از مدتی در قسمت بازرگانی نیز شروع به فعالیت نمودم و امور گمرک، ال سی و واریزهای را کنترل می کردم همچنین طراحی جعبه های لوازم خانگی را پس از انجام به شرکت تولید کننده چینی ایمیل میزدم تا اگر مشکلی در این زمینه بود حل و فصل گردد.
به دلیل گستردگی کار و دفاتر متعدد لوازم خانگی مجبور به نصب دوربین های مداربسته در شعب مختلف شدیم ازین رو کار نصب و اجرای دستگاه های حفاظتی را نیز از این شرکت آغاز نمودم.
همکاری با جی اس اف تا سال 1391 ادامه یافت و با توجه به افزایش نرخ تعرفه های گمرکی و مشکلات پشتیبانی لوازم خانگی این شرکت در سال 1391 واردات کالا را متوقف نمود و وارد عرصه سرمایه گذاری ساختمانی شد.
 

سال 1391 شرکت الماس تابان کیش

با توجه به شناختی که شرکت لوازم خانگی جی اس اف از من داشت و از آنجا که اقدام به تاسیس شرکت سرمایه گذاری ساختمانی به نام الماس تابان کیش کرده بود، برای مدیریت امور شبکه، کامپیوتر و فناوری اطلاعات دعوت به همکاری نمود و آنرا با جان و دل پذیرفتم زیرا در کنار یک هیئت مدیره جوان و خوش فکر می توانستم به توسعه یادگیری و ارتباطات بپردازم بنابراین با سمت مدیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شروع به فعالیت نمودم.
ذکر این نکته لازم است که در تمام طول این سالها دفتر دهکده دانش و فناوری فعال بود و مجوزهای لازم برای فعالیت های خود را نیز از مبادی رسمی گرفته بودم و در کنار آن به عقد قرارداد با شرکتها و سازمانهای مختلف نیز می پرداختم.
یکی از بهترین تجربیاتی که در شرکت الماس تابان کیش کسب نمودم، مدیریت و نظارت بر تعداد 300 کامپیوتر و کاربر بود که تا آن موقع شرایط، تجهیزات و موقعیت آن برایم فراهم نشده بود و همین امر باعث شد در زمینه های گوناگون تجربه و تسلط کسب نمایم.
حدود 4 سال با مجموعه سرمایه گذاری اتکیش همکاری نمودم ولی حجم کارهای دفتر دهکده دانش و فناوری (بخوانید دیتکو) و حجم کارهای شرکت اتکیش هر دو بالا رفته بود و بر سر دو راهی انتخاب فعالیت اصلی قرار گرفته بودم بنابراین بدون شک ادامه فعالیت در دیتکو برایم اهمیت بیشتری داشت پس فعالیت در الماس تابان کیش را به پاره وقت کاهش دادم تا در سال 1395 بطور کامل قطع همکاری نمودم.
 

سال 1395 شرکت تناک

اپلیکیشن دستیار 1396
یکی از فعالیتهای جانبی دیتکو که در زمینه های مختلفی وارد شده بود حوزه استارتاپ ها بود و در این زمینه توانسته بودم با تیم ها و گروه های استارتاپی مختلفی همکاری نمایم و در تورنومترهای گوناگونی مانند استارتاپ ویکند شهر ایمن شرکت نماییم که در برخی مقام نیز کسب نمودیم. بهمین دلیل و با توجه به سابقه این کار یکی از اعضای هیئت داوران استارتاپ ویکند از من برای همکاری در یک شرکت استارتاپی دعوت به همکاری نمود و با توجه به سنجیدن جوانب کار آنرا پذیرفتم و وارد شرکت تناک شدم.
در شرکت تناک بعنوان مدیر پروژه اپلیکیشن دستیار مشغول به فعالیت شدم و مدت یکسال روی این پروژه کار انجام شد تا در انتها بتوانیم خدمات متعددی را با استفاده از رابط کاربری موبایل به مردم ارائه نماییم اما در سال 1396 و با شروع بحرانهای مالی متاسفانه شرکت دچار مشکلات اقتصادی شد و حتی نتوانست مبالغ مربوط به مدیر پروژه را نیز پرداخت کند و همین امر باعث از هم پاشیدن تیم ما و شرکت شد.
 

سال 1400 دهکده دانش و فناوری

هم اکنون که در حال نوشتن این متون هستم همچنان در دهکده دانش و فناوری فعالیت می کنم و قراردادهای متعددی را با افراد، شرکتها، سازمانها در زمینه های گوناگونی از قبیل مزرعه بیت کوین، استخراج رمز ارز، طراحی سایت مبتنی رابط کاربری، پیاده سازی تجربه کاربری، ارائه اتوماسیون های الکترونیکی، فرم سازی و فرآیند سازی، مشاوره کسب و کار، مشاوره استعدادیابی، تامین منابع انسانی، آموزش منابع انسانی، آموزشهای مهارت محور، همکاری با دانشگاه ها، ارائه سمینارها، انجام تحقیقات و پژوهش های علمی و کاربردی، تدریس دوره های متعدد تخصصی، ارائه راه حل و راه کارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، سئو، دیجتیال مارکتینگ و بسیاری موارد دیگر در دستور کار دیتکو می باشد که محوریت همه این موارد به فناوری اطلاعات بر می گردد.

جواد عباس پور
جواد عباس پور

در سال 1385 و پس اخذ مهندسی نرم افزار مجموعه دهکده دانش و فناوری را تاسیس نمودم تجربه های بسیاری در زمینه برنامه نویسی، طراحی وب، سئو و دیجیتال مارکتینگ کسب کردم و پروژه های فراوانی در زمینه های متعدد انجام دادم، سپس با انگیزه مشاوره در رشته مدیریت حرفه ای کسب و کار فارغ التحصیل شدم. اکنون علاوه بر حوزه فناوری اطلاعات در امور مشاوره، آموزش، تدریس و پژوهش نیز فعالیت های مستمر دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *